Katasztrofális sportfogadási stratégiák: A nagy tét, a kis odds és a nyertes fogadóiroda
A nagy tét:
A stratégia lényege, hogy minél nagyobb téttel rakjunk meg minél kisebb oddsot, lehetőleg 1.10 vagy az alattit, a meccs végéhez közeledve. No igenám, de a foci jelen esetben olyan öngyilkosságnak számít, hogy soha többé még a fejünkbe se fordul meg ennek a stratégiának a használata, rosszabb esetben még a sportfogadástól is elmegy a kedvünk. A foci itt azért van kilőve, mert a meccsek 65%-ában nem marad meg az a kimenetel, amire raktunk. A hosszabbítás miatt pedig még rizikósabb.
A kis odds:
Nos, kis oddsért ott van pl. a kosár, ami nem jó, ugyanúgy a kézilabda sem. Gyors játék és gyorsak a pontváltozások, fix játékidő lévén nem tudhatjuk hol áll meg a számláló. Jégkorong szintén kiesik, hacsak nem a Mérkőzés győztese opcióra fogadunk. Viszont a Jégkorongba a meccs végén van egy úgynevezett Power Play játékstílus, mikor a csapat a kapust is támadóra cseréli, hogy esetlegesen folytassák a meccset egy döntetlennel, vagy ténylegesen megnyerjék a meccset kihozva döntetlenről az eredményt.
Tippeljünk teniszmérkőzésekre, hisz ott nincs hosszabbítás és maximum 3-5 szettes egy meccs. Tétünk legyen mondjuk 10.000 FT, 1.10-es oddsra megrakjuk és kemény 1000 FT lesz a hasznunk.
Viszont!!! Mostanában a tenisz is hihetetlenül kiszámíthatatlan, folyamatosan változnak az erőviszonyok, a játékosok pedig képesek kikapni valami elképesztő fölényből. Állnak a pályán és elfelejtik, hogy kell játszani, ugye Kerber?
Na... De ne térjünk el a tárgytól mondjuk, hogy működik a stratégia, boldogság van és...
A nyertes fogadóiroda:
Hm... Szégyellem magam, de én kezdő sportfogadóként alkalmaztam ezt a stratégiát, hisz naívan azt hittem, hogy ez lesz az aranytojást tojó tyúk.
Hát 1.10 az tuti... - Gondoltam én!
Ó, régi szép idők...
De miért nem éri meg hosszabbtávon ez a stratégia? A válasz egyszerű.
Tételezzük fel, hogy működik a stratégia és jön mondjuk 8 meccs, az 8000 FT haszon. Emegy a következő. Mennyi is volt az alaptét? Igen, 10.000 FT, így máris 2000 FT a veszteség. Nyerünk 2 meccset, nullán vagyunk és megint vesztünk. Mostmár 10.000 FT a veszteségünk, amit 10 meccs alatt tudunk visszaszerezni, ahhoz hogy nullán legyünk.
A stratégia tehát józan fejjel ítélve megy a kukába, semmi értelme. Ha valamit megtanultam az évek alatt, az az, hogy minél kisebb az odds, annál könnyebben el is megy. Hiába a meccs vége, hiába az 1.10-es szorzó, a győzelmi rátád legalább 90%-osnak kell legyen, így LEHETETLEN pluszba hozni a bankot ezzel a stratégiával. Mondjuk egy bankot pluszba hozol vele, az nem vitás... ;)
Következő cikkünkben ennyi negativitás után egy viszonylag jól alkalmazható stratégiát vizsgálunk meg, egyetlen egy valami kell a módszerhez, ami nem más, mint érteni a focihoz.